.PolyCom, Package the best

.PolyCom, Package the best

تسمه PET در مقابل تسمه فلزی

تسمه PET در مقابل تسمه فلزی

قابلیت­‌های پیشرفته مهندسی امروز، همراه با تکامل مواد اولیه، انواع گزینه محصول را ارائه می‌­دهند. این گزینه­‌های متعدد باعث می­‌شود که شما در تصمیم­‌گیری خرید، نیاز به تحقیق و کشف بیشتری داشته باشید. چه خرید یک ماشین جدید، تعمیر خانه یا انتخاب مواد بسته­‌بندی برای کسب و کار شما. بعضی از محصولات اغلب می­‌توانند معیار مقایسه برای سایر محصولات باشند که این مورد باعث می­‌شود که محصولات دیگر کمتر مورد توجه قرار گیرند.

مواد تسمه بسته‌­بندی در مقایسه با گذشته بسیار پیشرفته شده است و این مواد جدید مزایای منحصر به فردی را در تسمه بسته‌­بندی پلی استر ایجاد کرده است؛ به­ گونه‌­ای که می‌­توان آن را یک انتخاب مورد اعتماد در بازار کنونی در نظر گرفت:­

– افزایش ایمنی

– کاهش اثرات زیست محیطی

– افزایش عملکرد و دوام

– صرفه­‌جویی در هزینه

1. مزیت افزایش ایمنی

تسمه PET (پلی استر) نسبت به تسمه‌­های فلزی ایمن‌­تر است. تسمه PET باعث افزایش ایمنی به اپراتورها می‌شود، به این دلیل که لبه‌های تیزی که معمولاً بر روی تسمه­‌های فلزی وجود دارد، در تسمه PET وجود ندارد. در تسمه‌­زنی، لبه­‌های تسمه PET برای دست و لاستیک­‌های لودر، راحت­تر است و بریدگی و آسیب را کاهش می­‌دهد. جهت تسمه‌­زنی فلزی و کار با دستگاه، جهت حفاظت از خطرات و آسیب­‌های جدی نیاز است که از دستکش استفاده شود. تسمه PET نسبت به تسمه فلزی، سبک­تر است و بعد از تسمه‌­­زنی با تسمه PET،  کارکنان می‌­توانند به آسانی بسته‌­ها را را جابجا کنند.

– سبک وزن

– کاهش خطرات

2. PET و محیط زیست

اثرات کلی محیط زیست پلی استر بسیار کمتر از فلز است. در فرآیند تولید، پلی استر از مواد رزین خام ایجاد شده است. از سوی دیگر، تولید فلز فرآیندی است که به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد. استفاده از تسمه پلی استر به ذخیره‌­سازی انرژی تولیدی خالص جهت کسب و کارهای آگاهانه محیط زیست کمک می‌­کند.

تسمه PET سبکتر، وزن بار کلی را نیز کاهش می­‌دهد. این امر، باعث صرفه‌­جویی در فضا، زمان و صرفه­‌جویی در مصرف سوخت برای حمل کالا از نقطه A به نقطه B می­‌شود. تسمه PET یک محصول قابل بازیافت است و می­‌تواند هزینه­‌های بسته‌­بندی و هزینه­‌های دفع را کاهش دهد. این کاهش هزینه‌­ها باعث بهبود سود شرکت و کاهش تأثیرات زیست محیطی می­‌شود. سپس این مواد بازیافتی می‌­تواند چندین بار بازیافت شود تا محصولاتی از جمله تسمه جدید ایجاد شود.

– کاهش اثرات زیست محیطی

– سبک وزن

– کاهش ضایعات

– قابل بازیافت

3. عملکرد و دوام

تسمه PET جهت برخورداری از ویژگی‌­های فلز فرموله شده است، در حالی که بسیاری از مزایای عملکرد و کارآیی را ارائه می‌دهد. کشش عالی و ویژگی­‌های نگهداری، کمک می­‌کند که تسمه­‌های PET هنگامی که بارها منبسط و منقبض می‌­شوند، محکم بمانند. این ویژگی­‌ها باعث می‌­شود که تسمه‌­های PET ضربه­‌های وارد شده را بدون شکستن یا از دست دادن توانایی خود برای حفظ بار، جذب  کنند. این بهترین انتخاب برای بارهایی است که پس از خنک­سازی شیرینگ می­‌شوند. توانایی کشش و حفظ استحکام تسمه PET برای بارهای چوب ایده‌­آل است. مواد پلی استر به تخریب اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند. همچنین تسمه PET در در برابر زنگ زدگی نیز مقاوم است؛ بر خلاف تسمه فلزی که اگر در معرض رطوبت قرار بگیرد، زنگ می­زند.

– عملکرد مشابه به فلز

– افزایش امنیت بار

– مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش

– ضد آب

– مقاوم در برابر زنگ زدگی

4. صرفه‌­جویی در هزینه

ویژگی­‌های منحصر به فرد پلی استر آن را به یکی از بهترین مواد تسمه­‌ای برای استفاده در انواع بارهای پالتی و یکپارچه تبدیل کرده است. هنگامی که تسمه PET به عنوان یک جایگزین برای تسمه فلزی استفاده می‌­شود، تسمه PET می‌­تواند صرفه‌جویی تا 25٪ را فراهم کند.

– کاربرد متنوع

– 25 درصد صرفه‌­جویی در مقایسه با فلز

– کاهش هزینه­‌های حمل و نقل

– کاهش تغییرپذیری

– کاهش وزن بار

– کاهش فرسودگی اپراتور

– تأثیرات کم محیط زیستی

 آیا تسمه بسته‌بندی PET می‌­تواند به بهبود روند تسمه‌­زنی شما، افزایش ایمنی و کاهش هزینه‌­های هر پالت کمک کند؟

جهت پاسخ به سوال مطرح شده و دریافت مشاوره رایگان، با متخصصان محصولات تسمه بسته‌­بندی ما صحبت کنید 

شماره تماس: 02126135992 

مقالات مرتبط

تسمه و تسمه زنی

تسمه بسته بندی

انواع تسمه بسته بندی

اصطلاحات تسمه بسته بندی

تسمه بسته‌­بندی PP

تسمه بسته­‌بندی PET

 تسمه پلاستیکی

تسمه فلزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.