.PolyCom, Package the best

.PolyCom, Package the best

تاریخچه نایلون

تاریخچه نایلون

نایلون اولین الیافی است که بشر آن را ساخت. شرکت آمریکایی دوپونت در دهۀ 1930 طی انجام آزمایشاتی جهت کشف جایگیزن برای ابریشم، نایلون را معرفی کرد. اختراع نایلون طی یک دوره 9 ساله تحت نظر و راهنمایی دکتر والاس کاروترز(Wallace Carothers) شیمیدان و مخترع آمریکایی صورت پذیرفت. در سال 1930 کاروترز و تیم او، 2 پلیمر را ساختند:  نئوپرن (neoprene)؛ یک لاستیک مصنوعی که به شدت در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار گرفت و دیگری، پلیمیری سفید و قوی بود که بعدها به نایلون تبدیل شد.

 اولین نمونه از نایلون توسط کاروترز در 28 فوریه 1935 ایجاد شد که حاوی خواص کشش و قدرت بود. اولین کارخانه نایلون و تولید تجاری آن در دسامبر 1939 شروع به کار کرد.

شرکت دوپونت دارای استراتژی­های بازاریابی عالی بود به گونه‌­ای که قبل از وارد کردن محصولاتش به بازار، تقاضا و کشش موردنیاز جهت خرید محصول ایجاد شده بود. در 24 اکتبر سال 1939، 4000 جفت جوراب نایلونی در عرض چند ساعت فروخته شد. با گذشت سال­ها، تولید پارچه در سال 1940 به 1300 تن افزایش یافت. با این وجود، در 11 فوریه سال 1942، تولید نایلون به منظور استفاده در نیروهای مسلح مورد استفاده قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.